Бережницька гімназія

  • Головна
  • Правова допомога
  • Прозорість закладу освіти (ст.30)
  • ЗДО
  • ЗЗСО
  • Ліцензування
  • Батькам
  • Ментальне здоров’я
  • Безпека дітей
  • Дія. Цифрова дія
  • Учням
  • Медіатека
  • Інклюзивне навчання
  • Всеукраїнська Школа Онлайн

Monthly Archives: Листопад 2021

Незабутні пісні Назарія Яремчука

Posted on 30.11.2021 by admin Posted in Без категорії .

У Бережницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів-ЗДО з 23 листопада по 30 листопада 2021 р. проведено мистецький Тиждень присвячений творчості Назарія Яремчука.

Класні керівники 1-9 класів провели години спілкування, присвячені 70-річчю від Дня народження народного артиста України Назарія Яремчука: “Любіть Україну, як любив її Назарій Яремчук” – 7 клас (класний керівник Павлюк А.С.), «Родина, родина – від батька до сина» – 4 клас (класний керівник Лях І.М.), “Пісня буде поміж нас” (класний керівник 5 класу Павлюк О.В.), “Назарова пісня – то його молитва” – 8 клас *класний керівник Іванчук І.П.), “Наша гордість – буковинський соловейко Назарій Яремчук” – 9 клас (Барабаш Р.Д.), “Батько і мати – два сонця гарячих” – 1 клас (Герецун В.І), “Назарова криниця” – 6 клас (Павлюк М.С.).

Бережницький ЗЗСО І-ІІ ступенів-ЗДО підтримує челендж #Червона_рута, присвячений 70-й річниці від дня народження співака, народного артиста України, лауреата мистецької премії ім.Т.Шевченка, Героя України Назарія Яремчука. Челендж передаємо Кибацькому ЗЗСО І-ІІ ступенів.

Виставка літератури “Буковинський соловейко” та обговорення книг: «Поклич пісні до мого серця… Щоденники, вірші, спогади», упорядник – Дарина Яремчук; «Я любив вас усіх, та найбільше любив Україну», упорядник – Вижницьке районне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка»; «Назарій Яремчук. Я піснею вернуся до життя», автор – Ярослава Кибич.

Дія. Цифрова дія

Posted on 30.11.2021 by admin Posted in Без категорії .

Дія.Цифрова освіта

 https://osvita.diia.gov.ua/

Основи кібергігієни

https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene

– Кіберняні

https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny

– Обережно! Кібершахраї

– Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»    https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey

– Як громаді стати цифровою

https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-communities

– Електронний підпис

 https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signature

На сайті https://filter.mkip.gov.ua/ розміщені навчальні матеріали для вчителів, учнів, студентів, журналістів. Серед інших на цьому ресурсі є навчальні матеріали з медіаграмотності від IREX, АУП та інших партнерів проєкту. Розділ «Медіаосвіта. Учителям та учням» містить спеціально перекладені та адаптовані уроки з медіаграмотності від Шведського інституту. Навчальний набір Fake not Fact містить готові презентації з прикладами та супровідним текстом та посібник для вчителів і є повністю готовим до використання на уроках у закладах загальної середньої освіти. Матеріали можна переглянути за посиланням https://filter.mkip.gov.ua/uchytelyam-ta-uchnyam/

Академією української преси створено портал «Медіаосвіта і медіаграмотність». Це інтерактивна платформа для спілкування медіапедагогів задля сприяння відкритості та публічності процесів у медіаосвітньому середовищі.

Добірка матеріалів про медіаграмотність

Як розпізнати фейкові новини – інфографіка Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (IFLA), що допоможе виявити неправдиву інформацію.

MediaSapiens – проект з підвищення медіаграмотності споживачів медійного контенту. Сьогодні в Україні потужним медіа-освітнім проектом є «Media Sapiens». Цей проект у 2010 році започаткувала «Телекритика» (зараз – «Детектор медіа») для підвищення медіаграмотності аудиторії. Матеріали сайту допоможуть відрізнити якісну та правдиву інформацію, виявляти маніпулятивні спроби впливу на громадську думку та не піддаватись їм, довідатись про інформаційні права та можливості їх використати. Цим порталом користуються журналісти, активісти, представники телекомпаній, друкованих та електронних медіа та інші, кого цікавить критичний погляд на висвітлення подій. На порталі ви знайдете добірки книг про медіа-освіту, цікаві медіа-дослідження, анонси медіа-подій, тощо.

Медіаосвіта і медіаграмотність – портал, створений на базі онлайн-бібліотеки з медіаосвіти Міжнародного благодійного фонду “Академія української преси”.

 

Media IQ – проект із розвитку медіаграмотності та критичного мислення.

 


Stopfake.org 
– сайт для перевірки фактів, головна мета якого – перевірка істинності, інформації, посилення медіаграмотності аудиторії і боротьба за чітке розмежування між журналістикою фактів і пропагандою.

Новинна грамотність – онлайн-курс, спрямований на поширення медіаграмотності серед населення в умовах воєнного конфлікту.

 


МедіаДрайвер
 – мультимедійний онлайн-посібник, що містить текстову інформацію, інфографіку та відео про різні типи медіа, що допомагають навчитися орієнтується у складних лабіринтах інформації.

Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві –  книжка проекту клубу ілюстраторів Pictoric, що містить ілюстрації та тексти журналістів на тему медіаграмотності.

 

 

Медіаграмотна місія –  онлайн-гра, спрямована на перевірку вміння рятуватися від шкідливого інформаційного впливу.

 

 

 

Медіаграмотність для громадян – дистанційний навчальний курс, метою якого є надання базових знань у сфері медіа, ознайомити громадян з найросповсюдженішими видами маніпуляцій і пропагандою, надати базові інфструменти перевірки інформації та критичного мислення.

Книга «Посібник для вчителя про медіаграмотність: Критичне мислення в мультимедійному світі» (англійською). У США Національна асоціація освіти з медіа грамотності (NAMLE) для аналізу медіа-повідомлень розробила систему ключових питань. У організації вважають, що правильні запитання є ядром медійної освіти та критичного мислення загалом. У книжці ці запитання доповнені та систематизовані за тематикою. Повна версія книги доступна англійською та скорочена версія – українською.

 

Наука повсякденного мислення – курс на Prometheus. Платформа Prometheus переклала українською курс викладачів університету Квінсленда (Австралія). Цей курс є одним із найпопулярніших у сфері розвитку критичного мислення. Тривалість курсу – 13 тижнів, та завдяки платформі Prometheus до нього можна долучитися у будь-який зручний для вас час. Цей курс дає нам інструменти, які допоможуть навчитися мислити незалежно та аналітично, цінувати факти більше власного досвіду. Також курс дає знання про ментальні ярлики, якими іноді зловживають люди, та вчить використовувати ці знання для кращого прийняття рішень та більш критичного мислення.

Бібліотека медіа-грамотності від Академії української преси. Академія української преси на власному сайті зробила добірку книг та презентацій з медіа освіти та медійної грамотності. У бібліотеці можна знайти підручники з гендерної рівності у медіа, з питань верифікації даних, посібники з журналістської етики та багато інших цікавих матеріалів. Загалом, у бібліотеці від АУП кожен може знайти інформацію про той аспект медіа грамотності, що найбільш цікавить.

Медіаосвіта та медіа грамотність. Підручник, виданий Академією української преси. Це – класичний підручник для студентів вищих навчальних закладів. З нього ви дізнаєтесь про теорію масових комунікацій, яким чином аналізувати тексти та повідомлення у ЗМІ, які питання ставити та інше.

Збережи пам’ять. Збережи правду

Posted on 26.11.2021 by admin Posted in Без категорії .

Запалимо свічки, помолимось в скорботі
за усіх невинних жертв Голодомору.

Учні Бережницького ЗЗСО І-ІІ ступенів-ЗДО долучились до  обласної інформаційної кампанії «Збережи пам’ять. Збережи правду». З метою розвитку національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, увічнення пам’яті жертв та постраждалих від Голодомору 1932-1933 років в Україні  26 листопада 2021 р. проведена виховна година «Не маємо права забути» (класний керівник Павлюк М.С.).

Минуле століття пронеслося над Україною трьома голодоморами: 1921-1922, 1932-1933, 1947 років. Такої страшної трагедії, яку пережив український народ у 30-х роках, не зазнав, мабуть, жоден народ в історії людства.

27 листопада 2021 р. у суботу о 16:00 долучіться до акції «Запали свічку», щоби довести усьому світові, що ми пам’ятаємо та не маємо права забути всіх несправедливо загиблих у роки Голодомору 1932-1933 років.

 

Вітаємо команду юнаків!!!

Posted on 19.11.2021 by admin Posted in Без категорії .

19 листопада 2021 р. у спортивному залі Бережницького ЗЗСО І-ІІ ступенів-ЗДО відбулись змагання зі стрітболу ( баскетболу 3х3) серед команд закладів освіти Банилівської ТГ.  Команда юнаків Бережницького ЗЗСО І-ІІ ступенів-ЗДО (2007-2009 р.н.) впевнено виборола перемогу. Вітаємо учасників команди та вчителя фізкультури Андрича Ю. М. з перемогою!!! Бажаємо успіху на обласній Гімназіаді!!!

День толерантності

Posted on 16.11.2021 by admin Posted in Без категорії .

У Міжнародний день толерантності, який проголошений 16 листопада 1995 року на 28 сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, учні Бережницького ЗЗСО І-ІІ ступенів-ЗДО  створили проєкт «Простір толерантності».  

Діти визначили правила толерантності, склали хмаринку слів «Толерантність». Ці правила навчать володіти емоціями, підтримувати доброзичливі стосунки з різними людьми, зрозуміти один одного. «Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші. Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної  терпимості», – так писав Г.Гвіччардіні – італійський історик, філософ-гуманіст. Класні керівники провели години спілкування “Добро врятує світ”, тренінг “Виховання толерантності”.

Ми створили «Дерево толорентності», на різнобарвних листочках написані риси, характерні тільки для толерантної особистості, для толерантних дітей.

Наш заклад освіти – це маленька шкільна родина. І хочеться, щоб в цій родині завжди панували доброта, взаєморозуміння, співпраця, дух партнерства; повага людського гідності; прав інших; визнання рівності інших. Бажаю усім бути в житті толерантними!

Мова має значення!

Posted on 09.11.2021 by admin Posted in Без категорії .

Найбiльше i найдорожче добро кожного народу – це його мова.  Як писала геніальна Ліна Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». А Іван Огієнко свого часу писав: «Поки живе мова − житиме й народ».

9 листопада учні Бережницького ЗЗСО І-ІІ ступенів-ЗДО разом з усією Україною відзначали свято нашої нації – День української писемності та мови.

Школярі нашого закладу разом з вчителями української мови та літератури підготували інформаційну онлайн-хвилинку «Мова має значення!», де розповіли про красу та багатство нашої мови. Дев’ятикласники розповіли про етапи становлення та розвитку української мови, її значення в житті кожної людини. Учні 5 класу декламували вірші про мову, а учні 6 класу підготували проект «Мова- коштовний скарб народу». Вчителі української мови та літератури організували онлайн – флешмоб «Мова – то серце народу!» для учнів 5-9 класів.

Проведено І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика серед учнів 3-9 класів. Також учні та вчителі долучились до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Слідом за пам’яттю».

Із гідністю й шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.  Українська мова буде жити вічно, якщо в серцях українців буде до неї така любов, як у нас.

Популярні категорії

  • Головна
  • Правова допомога
  • Прозорість закладу освіти (ст.30)
  • ЗДО
  • ЗЗСО
  • Ліцензування
  • Батькам
  • Ментальне здоров’я
  • Безпека дітей
  • Дія. Цифрова дія
  • Учням
  • Медіатека
  • Інклюзивне навчання
  • Всеукраїнська Школа Онлайн

Недавні записи

  • Звіт директора гімназії
  • У пошуках шкільних друзів
  • Вітаємо переможців олімпіад, конкурсів
  • Вітаємо гімназистів!
  • Разом до ПЕРЕМОГИ!
  • Олімпійський тиждень
  • День знань!

Архіви

  • Червень 2024
  • Лютий 2024
  • Січень 2024
  • Вересень 2023
  • Червень 2023
  • Вересень 2022
  • Червень 2022
  • Квітень 2022
  • Березень 2022
  • Лютий 2022
  • Січень 2022
  • Грудень 2021
  • Листопад 2021
  • Жовтень 2021
  • Вересень 2021
  • Серпень 2021
  • Червень 2021
  • Травень 2021
  • Квітень 2021
  • Лютий 2021
  • Січень 2021
  • Серпень 2020
  • Травень 2020
  • Березень 2020
  • Грудень 2019
  • Травень 2019
  • Березень 2019
  • Лютий 2019
  • Грудень 2018
  • Листопад 2018
  • Жовтень 2018
  • Травень 2018

Корисні посилання

  • Увійти
  • Стрічка записів
  • Стрічка коментарів
  • WordPress.org
Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« Жов   Гру »

Популярні категорії

  • Головна
  • Правова допомога
  • Прозорість закладу освіти (ст.30)
  • ЗДО
  • ЗЗСО
  • Ліцензування
  • Батькам
  • Ментальне здоров’я
  • Безпека дітей
  • Дія. Цифрова дія
  • Учням
  • Медіатека
  • Інклюзивне навчання
  • Всеукраїнська Школа Онлайн

Недавні записи

  • Звіт директора гімназії
  • У пошуках шкільних друзів
  • Вітаємо переможців олімпіад, конкурсів
  • Вітаємо гімназистів!
  • Разом до ПЕРЕМОГИ!
  • Олімпійський тиждень
  • День знань!

Архіви

  • Червень 2024
  • Лютий 2024
  • Січень 2024
  • Вересень 2023
  • Червень 2023
  • Вересень 2022
  • Червень 2022
  • Квітень 2022
  • Березень 2022
  • Лютий 2022
  • Січень 2022
  • Грудень 2021
  • Листопад 2021
  • Жовтень 2021
  • Вересень 2021
  • Серпень 2021
  • Червень 2021
  • Травень 2021
  • Квітень 2021
  • Лютий 2021
  • Січень 2021
  • Серпень 2020
  • Травень 2020
  • Березень 2020
  • Грудень 2019
  • Травень 2019
  • Березень 2019
  • Лютий 2019
  • Грудень 2018
  • Листопад 2018
  • Жовтень 2018
  • Травень 2018

Корисні посилання

  • Увійти
  • Стрічка записів
  • Стрічка коментарів
  • WordPress.org
Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
« Жов   Гру »

CyberChimps WordPress Themes

© Бережницький ЗЗСО-ЗДО